10 фішек для просування ресторану
- Елена Могилевская
- 15 апр. 2019 г.
- 2 мин. чтения
«Фішка» - це «прийом, за допомогою якого можна збільшити цінність пропозиції в очах клієнта, виділити вашу компанію серед конкурентів» (І. Манн «Маркетинг без бюджету»).
«Фішка» стає тим самим гачком, на який клює гость. І якщо в вашому ресторані ще немає своєї фішки, її обов'язково потрібно придумати або ... запозичити цікаву знахідку в іншого ресторатора.
Поїхали...
1. Смачні запахи меленої кави або свіжої випічки можуть викликати апетит навіть у ситої людини. Ароматизатори потрібно розпорошувати прямо на вході в ресторан, щоб дати клієнтові можливість відчути запах прямо з вулиці, або ж дати додатковий стимул зайти до вас «на перекус» з торгового центру.
2. Гарну службу для ресторану може зіграти рекомендація. Люди охочіше вірять слову живої людини, ким би він не був, ніж рекламі. Так власник мережі ресторанів в США перед відкриттям нового ресторану влаштовував у ньому закриту вечірку для працівників місцевих салонів краси, де щедро пригощав їх за свій рахунок. Навіщо? Він розумів, що ця сфера послуг тісно пов'язана зі спілкуванням між майстром і клієнтом. Природно, після подібної вечірки, майстри із задоволенням розкажуть своїм клієнтам про відкриття нового, чудового ресторану в їхньому місті.
3. Вічний гість. У красноярському барі «Чемодан» за барною стійкою сидить манекен, що зображає собою завсідника бару. Виконаний він цілком натуралістично: сидить в невимушеній позі, підперши голову рукою перед порожнім кухлем. Серед відвідувачів манекен користується великою популярністю - вони прозвали його Жорик і періодично купують йому випивку.
4. Давай, по маленькій!. В американському барі «Jamie Kennedy Wine Bar» є можливість замовити вино в келихах по 5 і по 15 мл - для проби, щоб легше було вибрати великий келих або цілу пляшку.
5. В одному з індійських ресторанів Санкт-Петербурга разом з рахунком приносять блюдечко з насінням кардамону. У якості «бонусу», для свіжості дихання і поліпшення настрою і травлення. Як казав Штірліц "найкраще запам'ятовується остання фраза", а в цьому ресторанчику організували простий і красивий фінальний акорд.
6. На удачу. Гості закладу вибивають собі привілеї ... за допомогою гри в дартс. Можна запропонувати знижку, яка дорівнює сумі набраних очок, а можна влаштувати розіграш десерту або коктейлю, заздалегідь призначивши вартість в балах.
7. Не нова, але цікава фішка: в деяких європейських ресторанах, коли гість сідає за стіл йому вручають пісочний годинник. Якщо ніхто не прийняв замовлення протягом 10 хвилин, гості їдять безкоштовно, а вартість страв оплачують співробітники ресторану.
8. Особливе меню. Якщо хочете просувати окремі позиції, то зробіть їм окреме меню і позиціонуйте їх в сегменті «не для всіх». Як показує практика більшість людей не бажають асоціювати себе з більшістю, а приставка «для гурманів», «для цінителів» потрапляє точно в ціль і продає навіть найдорожчі позиції.
9. Mystery Drink ( «Напій-загадка»). Заропонуйте гостям спробувати невідомий коктейль або пиво, і нехай вони спробують вгадати. За правильну відповідь або відгадування складу коктейлю заохочуйте їх подарунками, знижками або бонусами.
10. Незвичайна подача. Про ваші страви відвідувачі повинні розповідати самі, спростіть їм завдання: подавайте десерти оригінально і незвично. Це буде корисно, як мінімум, для просування в Instagram. Звичайний бісквіт з шоколадом став самим фотографованим і популярним десертом в Instagram завдяки оригінальній подачі у вигляді розбитого горщика.

Комментарии